bvp-sidir

Doradztwo branżowe
Fundusz zalążkowy
Powierzchnie magazynowe do wynajęcia Poznań Produkujemy hologramy http://www.holo.pl/ kupicie u nas hologram

Fundusz zalążkowy to inaczej fundusz inkubacyjny z angielskiego seed-money lub seed capital, jest on przeznaczony dla przedsiębiorstw, które rozpoczynają swoją działalność, są w trakcie testowania produktów, które chcą wprowadzić na rynek.

Bardzo często przedsiębiorstwa te są w trakcie wykonywania prototypu i jednocześnie badania rynku na temat zapotrzebowania na produkt.

W skrócie można powiedzieć, że jest to fundusz skierowany do młodych przedsiębiorców na innowacyjny produkt, który chcą wprowadzić.

Nie każdy przedsiębiorca ma kapitał i odpowiednio dużo odwagi, bo rozpocząć działalność nie wiedząc czy jego produkt zostanie w ogóle zaakceptowany.

Fundusze, kredyty, sponsorzy jest wiele sposobów do tego by zdobyć odpowiednią ilość pieniędzy by rozpocząć działalność, ale warto pamiętać o tym, że są różnego rodzaju fundacje, które wpierają szczególnie merytorycznie, od stworzenia biznesplanu po zapoznanie z rynkiem próbującego przedsiębiorcę i ewentualnie w znalezieniu mu partnera biznesowego.