bvp-sidir

Doradztwo branżowe
Korzystne pożyczki dla start-upów
stacja do dezynfekcji rąk ryzyko reputacji firmy

W zdecydowanej większości przypadków, żeby „rozkręcić” interes, trzeba najpierw w niego zainwestować. Nie każdy początkujący przedsiębiorca posiada środki niezbędne do rozpoczęcia działalności na rynku, ale zawsze można spróbować pozyskać je z zewnątrz. Wielkopolska jest jednym z regionów, w którym rozpoczęto realizację unijnej inicjatywy Jeremie.

Jeremie jest inicjatywą skierowaną do sektora MSP, a konkretnie do start-upów. Utarło się, że pieniądze, które można uzyskać od Unii Europejskiej to bezzwrotne dotacje. W przypadku omawianej inicjatywy jest jednak inaczej.

Tutaj finansowanie przedsiębiorstw opiera się o system preferencyjnych pożyczek. Banki nastawione są na wypracowanie jak największego zysku, co sprawia, że kredyty, jakich udzielają one przedsiębiorcom często są wysokooprocentowane. Podstawowym założeniem inicjatywy Jeremie nie jest zarobienie pieniędzy, a przyczynienie się do rozwoju prywatnej przedsiębiorczości i dlatego oferowane tutaj pożyczki są zdecydowanie korzystniejsze.