bvp-sidir

Doradztwo branżowe
Krótka definicja start-upu
http://taxserwis.pl/

Warto uczyć się nowych słów, które coraz częściej przechodzą do języka polskiego. Zazwyczaj wywodzą się one z angielskiego, jak jest na przykład z pojęciem „start-up”.

Omawiany termin powstał w Stanach Zjednoczonych, aby wyróżnić pewne nowopowstałe przedsiębiorstwa. Chodzi tutaj o podmioty gospodarcze działające głównie w branży nowych technologii, które zostały utworzone na bazie kapitału zewnętrznego i które jeszcze nie zdążyły silniej zaistnieć na rynku.

eastma.com.pl

W większości przypadków mają one silne związki z Internetem, dzięki któremu otrzymują szansę przebicia się. Żeby założyć start-up, trzeba mieć przede wszystkim dobry pomysł, do którego dodatkowo trzeba jeszcze przekonać inwestorów.

Ryzyko takiego projektu przeważnie jest bardzo wysokie, jednak, co ciekawe, start-upy potrafiły rozwijać się w błyskawicznym tempie, o czym świadczyć może chociażby oszałamiająca kariera Facebooka czy Google, które właśnie w ten sposób stawiały swoje pierwsze kroki. Wśród polskich start-upów warto przywołać chociażby GoldenLine czy Naszą Klasę.