bvp-sidir

Doradztwo branżowe
Lekcja dla przyszłej gospodyni
www.bisnode.pl/firma/?id=3077570&nazwa=NEW_LOOK_POLAND_SP_Z_O_O

Dobrze wiemy, że początki są zawsze trudne, a wiele społecznych ról może sprawiać nam kłopot, jeśli dopiero zaczynamy w nie wchodzić. Wiele młodych kobiet nie czuje się pewnie w kuchni.

Być może nie miały ochoty, aby nauczyć się czegoś od swoich matek i babć, a może pochłaniała ich nauka i rozrywki młodzieżowego życia. Nadchodzi jednak moment, w którym trzeba zafunkcjonować jako dobra gospodyni, a taka nie tylko potrafi skutecznie wyprzątać mieszkanie, ale również ugotować swoim bliskim doskonały posiłek.

http://www.mtlumaczenia.pl/rosyjski

Dlatego zapisanie się na kurs kulinarny wcale nie jest złym pomysłem. Ciężko powiedzieć, jaki odsetek żeńskich uczestniczek kursów gotowania stanowią panie, które chcą być idealnie przygotowane do pełnienia obowiązków żon oraz matek.

Z pewnością możemy jednak przypuszczać, iż jest to odsetek znaczny. Nie ma w tym nic złego, choć zwolennicy idei feministycznych mogą narzekać, że to kolejna próba wpierania kobietom ról, których niekoniecznie chcą pełnić.

Nic z tych rzeczy – wszak wielu mężczyzn znakomicie gotuje i sprząta, a w ramach podziału domowych obowiązków zadania te można wypełniać rotacyjnie. Najważniejsza jest wszechstronność, dlatego kobieta, która chce się nauczyć dobrze gotować niczym się nie różni od faceta, który chce zrobić to samo.

W obu przypadkach nabyte umiejętności można wykorzystać z pożytkiem dla siebie oraz najbliższych, więc nie ma sensu doszukiwanie się kontrowersji na siłę. Kursy gotowania nie zostały wymyślone z myślą o jakiejkolwiek płci, ale z myślą o ludziach, którzy chcą gotować lepiej niż dotychczas.