bvp-sidir

Doradztwo branżowe
Potrzebna specjalistyczna opieka dla osób starszych
biuro rachunkowe warszawa http://holo.pl

Oczywiście jeśli osoba starsza, senior w rodzinie, czuje się dość dobrze, a do tego opieka nad nim ma przede wszystkim polegać na dotrzymywaniu mu towarzystwa, pilnowaniu przyjmowania leków czy tego, aby jadł zbilansowane posiłki, to spokojnie taką osobą może zajmować się rodzina. Nawet jeśli nie posiada do tego odpowiednich kwalifikacji. Przy odrobinie pomocy będą wiedzieli, jak się zajmować taką osobą, a co więcej będą również wiedzieli na co powinni zwracać uwagę i co ich może niepokoić. Jednak jeśli mamy do czynienia z seniorem leżącym, takim, który sam sobą nie jest w stanie się zająć, to może się okazać, że będzie potrzebna już specjalistyczna opieka, sprawowana przez ludzi, którzy przeszli odpowiednie szkolenie.

plakaty na ścianę poznań

O tym warto wiedzieć

Jeżeli mamy pod swoją opieką seniora, który wymaga większej opieki, bo trzeba go umyć, przewinąć, może czasami podać zastrzyk, to zawsze możemy skorzystać z różnych form pomocy w opiece nad osobami starszymi.

Wcale nie oznacza to, że musimy bliską nam osobę oddać do jednego z ośrodków, które zajmują się opieką nad takimi osobami. Jeśli nie chcemy tego robić, możemy szukać rozwiązań pośrednich, które mają nam naprawdę wiele do zaproponowania. Możemy zatrudnić pielęgniarkę, która będzie przychodziła na kilka godzin, codziennie albo parę razy w tygodniu, po to, by pomóc nam w opiece nad seniorem. To właśnie ona może nam pomóc w myciu, przewijaniu czy tym bardziej zrobić zastrzyk, jeśli będzie zachodziła taka potrzeba. Możemy skorzystać z formy pomocy, gdzie pielęgniarka będzie przychodziła tylko wtedy, kiedy nas nie będzie w domu, albo możemy skorzystać z takiej pomocy, gdzie będzie przychodziła, abyśmy mogli mieć te kilka godzin dla siebie.

Co jeśli jest to niemożliwe?

Może się jednak okazać, że mimo najszczerszych chęci, nie jesteśmy w stanie samodzielnie zajmować się bliskim nam seniorem. Wówczas konieczne może się okazać poszukanie placówki, w której proponowana będzie specjalistyczna opieka nad osobami starszymi. Warto się dokładnie przyjrzeć funkcjonowaniu takich miejsc, opinii jakie mają, jak również sprawdzić, co dokładnie mogą zaproponować seniorowi. Im lepsze miejsce wybierzemy, tym bardziej będziemy zadowoleni z takiej opieki i tym większe będziemy mieli poczucie, że podjęliśmy odpowiednią decyzję. Możemy skorzystać ze specjalistycznej opieki nad osobami starszymi, gdzie ta opieka będzie trwała przez całą dobę, ale możemy też skorzystać z takiej pomocy, która będzie miała miejsce przez kilka godzin w ciągu dnia czy tygodnia.

To na co się zdecydujemy, będzie zależało wyłącznie od nas i od naszych możliwości.