bvp-sidir

Doradztwo branżowe
Umowy, które podpisujemy
www.dietmed.com.pl faktoring

Wielu z nas podpisuje umowy. Umowy towarzyszą nam w naszym życiu, bowiem prawo reguluje większość sytuacji, w których się znajdujemy. A wiec mamy umowy o pracę lub o dzieło, umowy o wynajem, dzierżawę, kupno i sprzedaż. Takich umów podpisujemy w życiu jeśli nie kilkadziesiąt to kilkanaście, choć raczej więcej niż mniej.

Bardzo wiele z tych umów to umowy gospodarcze, bowiem pracujemy, kupujemy, sprzedajemy, handlujemy, zarabiamy i gospodarka to coś, co wszyscy tworzymy nie tylko będąc przedsiębiorcami. Dlatego gdy podpisujemy umowy musimy pamiętać o kilku rzeczach, abyśmy mogli spać spokojnie. Przede wszystkim o tym, żeby każda umowa, którą podpisujemy była umową sporządzoną przez prawnika. Zdarzają się bowiem jakieś podejrzane świstki, szemrane dokumenty, które podsuwają nam inni ludzie, a my naiwnie uznajemy je za umowy.

Musimy się tego wystrzegać. Umowa powinna być poważnym dokumentem. Ponadto powinniśmy przed podpisaniem uważnie ją przeczytać. Bez tego nic nie podpisujmy, bo może się to dla nas skończyć bardzo źle.

Albo stracimy coś cennego, albo popadniemy w długi lub problemy finansowe.