bvp-sidir

Doradztwo branżowe
Innowacyjność w edukacji
www.c-map.pl

Innowacje wprowadzane są w każdej dziedzinie życia, nieustannie jesteśmy zaskakiwani osiągnięciami technologii i kiedy wydaje nam się, że nic już lepszego nie można zrobić widzimy nowsze wersje, aktualizacje. Podobnie jest w edukacji na każdym jej poziomie od przedszkola po uczelnie wyższe. Jedną z ciekawszych form edukacji i rozrywki jest taniec dla dzieci poznań w szkole baletowej.

Żłobki, przedszkola kiedyś tylko państwowe, jeśli dziecko się do niego nie dostało, rodzice musieli czekać „w kolejce” kolejny rok by ponownie podjąć próbę, grupy dzieci duże, czas pracy ściśle określony. Dziś żłobki i przedszkola to biznes, prywatne firmy, do których rodzice mogą zapisać swoje pociechy bez konieczności czekania kolejnego roku.

Podobnie sprawa ma się w przypadku szkół potocznie nazywanych średnimi oraz wyższymi, czyli uczelniami. Co chwilę powstają nowe placówki, które są płatne ich poziom nierzadko nie odbiega niczym od tych państwowych, ponieważ zatrudniani nauczyciele i wykładowcy prowadzą zajęcia i w jednych i drugich.

Oprócz tych rozwiązań dochodzą jeszcze sposoby nauki bezpośrednie, kiedy uczeń musi pojawić się w szkole po tak zwany e-learning gdzie uczeń otrzymuje wykaz zagadnień i materiałów online.