bvp-sidir

Doradztwo branżowe
Jakie błędy ludzi popełniają podpisując umowy gospodarcze?
faktoring bez cesji nps badania badania nps specjalnie badania

Bardzo wiele osób w ogóle nie zna przepisów prawa. Jednakże widomo jest, że to, że prawa nie znamy nie oznacza dla nas, że możemy go nie przestrzegać. Niestety świat nie jest taki piękny.

Prawo zostało sformułowane, aby je respektować. Nie tylko dlatego, żeby prawa nie złamać, ale też żeby samemu nie stracić, co może się wydarzyć, gdy podpiszemy źle sformułowaną umowę gospodarczą lub gdy nie przeczytamy jej dokładnie, albo nie skonsultujemy z prawnikiem. Dlatego gdy chcemy coś kupić, wynająć, sprzedać, wydzierżawić przyjrzyjmy się bardzo uważnie umowom, które dotyczą tych transakcji.

Przeczytajmy je od deski do deski, wszystkie paragrafy i przypisy. Jeśli czegoś nie rozumiemy wstrzymajmy się z podpisaniem i skonsultujmy się z prawnikiem. Tylko wówczas unikniemy popełnienia jakiegoś dużego błędu, który może kosztować nas straty.

Bardzo wiele osób robi takie rzeczy w pośpiechu, bez zastanowienia się, a konsekwencje takiego postępowania ponosi jeszcze przez bardzo długie lata. Postarajmy się nie znaleźć wśród nich. Bądźmy mądrzejsi.